Velká cena Tarpanu

12. července 2006 v 17:13 | časopis Jezdectví
Pořadatelé deseti ročníků Velké ceny Tarpan se museli s handicapem - neměli odpovídající areál. Pořadové číslo jedenáct zkusili tentokrát s Janákovým východočeským sborem Selských jízd a městem Hradec Králové ve dnech 16.-18.června 2006 na kolbišti Hradeckého jezdeckého klubu a pokus se zdařil na výbornou.
Na startu se objevilo 140 koní. Startujících by bylo určitě více, kdyby rozpis neuváděl možnost startu koně pouze v jedné soutěži denně (5500Kč). Pořadatelé však ke spokojenosti obou stran po dohodě s účastníky změnili tento počet na dva starty za den. Přívlastek mezinárodní zajišťovala účast jezdců ze Slovenska, Polska, Estonska, Ukrajiny a Švýcarska.
Do sobotního kola Velké ceny Tarpanu a města Hradec Králové (140cm) nastupovalo 39 dvojic. Samozřejmě šlo o to udržet čisté konto, což se nakonec podařilo 12 dvojicím. Rozeskakování absolvovali pouze dvě - lepšího času dosáhl "domácí" Jiří Papoušek s Danem-T (Drossan, majitel Vladimír Hrnčiar), druhé místo a 9000 korun zbylo na Ludvíka Jandourka a osmiletého plaváka Yellow Mana Tiscali, třetí s chybkou dokončil Petr Doležal se Stakkatou Biofaktory. Po dokreslení situace je třeba dodat, že čistý Aleš Opatrný se Supremem Oil Team do rezeskakování nenastoupil.
Nedělní druhé kolo (150cm) s trojskokem triplebar -1- kolmý skok -1- kolmý skok mělo už o něco menší sstartovní pole (16dvojic) šance na výhru a přihlašovací poplatek zajisté udělaly své. První nulu docílila dvojice zatížená 4 tr. body, Zdeněk Žíla s Pinotem Grigi bohužel na oxeru udělali chybu z prvního kola čistí Ludvík Jndourek s Yellow Manem Tiscali. Jiří Papoušek byli krmě chyby na překážce penalizováni za překročení časového limitu (4.místo), ostatní dvojice měly horší výsledek. Až na Aleše Opatrného se Suprem Oil Team. Ten jediný přidal k nule nulu a stal se celkovým vítězem. O vítězi bylo trozhodnuto, ne vašk o druhém a třetím místě, kde rozhodovalo rozeskakování. Čistému výkonu dlouze se připravujícího Zdeňka Žíly s Pinotem však Ludvík Jandourek s Yellow Manem Tiscali nedokázal konkurovat a skončili třetí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 12. července 2006 v 21:04 | Reagovat

Supr závody, doufám, že se v našem kraji opět takovéhle uskuteční!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama